Pravidlá AVL

Pravidlá organizácie Amatérskej volejbalovej ligy Slovensko.

Hráči v AVL nie sú poistený, každý sa účastní na vlastné nebezpečie.

Základné ustanovenia:

  • Družstvá sa stávajú účastníkmi AVL zaplatením štartovného pre daný región - kraj a zaslaním súpisky. Musia ho splniť do vypísaného termínu.
  • Za každé družstvo smie nastúpiť iba hráč a hračka uvedená v tej dobe na súpiske daného družstva. Hráč môže byť uvedený iba na jednej súpiske jedného regiónu (tzn. je možný štart v ďalších mestách AVL, okrem účasti na Celoštátnom finále, kde môže hráč štartovať iba za jedno družstvo, aj keď si vybojoval účasť v ďalšom regióne). Nie je možné byť na súpiske družstva v 1. lige AVL a hrať zároveň aj v družstve 2. (3., 4.) lige AVL (alebo opačne) atď. Neoprávnený štart je riešený kontumáciou zápasu.
  • Na finálovom turnaji smie nastúpiť hráč a hračka daného družstva, ktorí sú uvedení na súpiske a nastúpili za toto družstvo už minimálne na dvoch turnajoch (preto sú na súpiskách kolonky 1.TU a 2.TU, v ktorých kapitán vo vlastnom záujme vyplní s organizátorom na každom turnaji zaškrtnutím účasť jednotlivých hráčov na turnajoch).
  • Na turnajoch AVL nastupujú hráči:
   • Muži s obmedzením účastníkov Extraligy a 1.ligy v lehote 365 dni pred danou športovou akciou (účasť sa overuje na súpiske v danej alebo minulej sezóne, pokiaľ spadá do 365 dňovej lehoty)
   • Ženy bez obmedzenia 
   • Zostavenie základnej šestky na základe pravidla o zmiešaných teamoch vo forme 2+4 povinné alebo 3+3 dobrovolné, pričom prvé číslo udáva počet žien a druhé počet mužov.

 

Profesionál - športovec v takomto prípade obvykle denne trénuje, často aj niekoľko hodín alebo sa na „plný úväzok“, účastní súťaži na medzinárodnej alebo aspoň národnej úrovni a je registrovaný národnou federáciou - asociáciou v teame s príspevkami rôznych hodnôt pre registrovaných hráčov.

 

Poloprofesionál - športovec ktorý je účastníkom tréningu v rozsahu niekoľko až desiatok hodín cez týždeň, registrovaný v niektorom športovom zväze a pravidelne sa účastní v štátnych súťažiach.

 

Amatér - rekreant - príležitostne športuje v rozsahu maximálne niekoľkých hodín týždenne, bez oficiálnej registrácii v štátnej športovej federácii s príspevkami ale naopak s registráciou v rekreačných čisto amatérskych súťažiach bez príspevkov hradí si väčšinou 100% nákladov na účasti v zápasoch.

blog comments powered by Disqus
Full Review Bet365 www.bbetting.co.uk

PRIHLÁSENIE

KONTAKTNÉ INFORMÁCIE

AVL SK
amatérska volejbalová liga
Slovensko
T: 0915 515 611 (dostupny' v SR)
T: +420 605 41 41  77 (dostupny')
E-mail:
rfasang@avlsk.sk  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Facebook: www.avlsk.sk  AVLSKvolejbalisti
Twitter: @AVL_SK

V SIETI S NAMI

Spojte sa s nami prostredníctvom populárnych sociálnych sietí a iných platforiem.

 /avlsk
 @avlsk
 RSS 
 Video